Co warto zobaczyć w Polskich górach (cz.2) ?

Na tej stronie znajdziesz informacje i ciekawych miejscach w naszych Polskich górach. Tutaj opisana został Spływ Dunajcem oraz największy szczyt w Polskich Tatrach - Giewont

 
Ciekawostki
Przed wyjściem na wycieczkę w góry warto sprawdzić wcześniej prognozę pogody aby zaoszczędzić sobie niemiłych niespodzianek. Pamiętajmy też o powiadomieniu kogoś dokąd zamierzamy się udać.
Warto zobaczyć
Co warto zobaczyć w górach cz. 2
Giewont

Spływ Dunajcem – czyli tratwą sterowaną przez flisaków. Całą zabawę można zacząć z dwóch miejsc docelowych:
Szczawnicy, wtedy płyniemy 18 kilometrów (czasowo wychodzi to około 2 godzin i 15 minut) lub Krościenko gdzie trasa wynosi 23 kilometry a płynie się dwie godziny i 45 minut.


Łodzie pomieszczą kilkadziesiąt osób. Czy warto ? Oczywiście – cały spływ jest jak najbardziej warty zachodu – widoki które zobaczymy zapierają dech w piersiach. Jako obowiązkowe wyposażenie radzimy zabrać ze sobą dobry aparat fotograficzny.


Giewont – któż nie słyszał o Giewoncie w szkole ? Jest to najwyższy szczyt (a w zasadzie masyw górski o długości 2,7 km) w Tatrach Zachodnich w Polsce (szczyt który w całości jest położony na terenie Polski). Składa się on z 3 części:

1. Wielki Giewont (1895 metrów nad poziomem morza).
2. Małego Giewontu (1728 metrów nad poziomem morza).
3. Oraz Długiego Giewontu (1867metrów nad poziomem morza).

Niewątpliwie góra ta kojarzy się z Zakopanem i jest warta zobaczenia (lub zdobycia jeśli mamy dobrą kondycję do chodzenia po górach – nie jest to na pewno atrakcja dla dzieci lub osób starszych). Całość znajduje się w Tatrzańskim Parku narodowym pomiędzy 4 dolinami (Bystra, Kondradowa, Dolina Małej Łąki oraz Strążyska).

Giewont swoich zarysem przypomina śpiącego rycerza który według legendy ma się zbudzić kiedy Polska będzie w zagrożeniu.

Czytaj część 3